1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Site Kuralları

Cumartesi, 01 Kasım 2008 02:00

Admin tarafından yazıldı.

PDF Yazdır e-Posta

EGE MARİN SİTESİ

UYULMASI GEREKEN KURALLAR

         Birlikte yaşamak zor iştir. Başkalarını önemsemek hatta kendinden  fazla önemsemek ise  büyük bir erdemliliktir. Büyük bir aile gibi yaşamak için çok  özenli davranmamız gerekir. Nitekim biz kırkiki haneli bir mahalleyiz. Saygı ve sevginin hakim olacağı bir mahallede, elbette ki bazı temel kurallar olmalıdır.  Ve kurallar uyulduğu zaman kuraldır. Aksi halde karışıklığın, başı boşluğun, huzursuzluk ve tatsızlıkların önüne geçmemiz mümkün olmayacaktır.   Aşağıda yazılı birkaç basit kurala uyarak hem kendimizin hem de komşularımızın hayatlarını kolaylaştırmış olacağız. Sevgiyle kalın...  

1-     Sitemizde ısınma tipi klimadır. Başka sistemler kullanılması site sakinlerinin çoğunluk kararıyla onaylanmamıştır.( Katı yakacak, gazlı yakacak ve fuel-oil sobaları gibi…) Ayrıca, pencereler için panjur yaptıracaklar krem rengini tercih etmeli, balkonlara görüntüyü bozacak eklentiler ( perde, dolap vs..) yapılmamalıdır. Dairelere boya uygulanacaksa eğer balkon renklerinin uyumuna dikkat edilmeli, site ahengini bozmamak için balkonlara resim, sticker uygulanmamalıdır...


2-     Sitemizde güvenlik amaçlı 2 köpek bulunmaktadır. Bunlar dışında site içinde, dairelerde ve site çevresinde köpek, kedi gibi evcil hayvanların beslenmesi hususu site sakinlerince olumlu karşılanmamaktadır.


3-     Sitemizde dairelerin kiraya verilmesi kanuni sınırlar içinde yapılmaktadır. Özellikle yabancıların dairelerini yerli yâda yabancılara kısa süreli kiraladıkları saptanmıştır. Sitemizde daireler en az bir yıllığına kontrat karşılığı kiralanabilmektedir. Yasal sınırlar dışında kiralamalar tespit edildiği takdirde Kuşadası Vergi Dairesi'ne yönetim kurulu olarak yazılı bildirimde bulunulacaktır.


4-     İhtiyaçlarımızı karşılamak ve olağanüstü durumlara hazır olabilmek için, site aidatları her ay düzenli olarak ödenmek zorundadır. Yurtdışındakiler aidatlarını aksatmadan site hesabına aktarmak zorundadır. Aidatlarda gecikme olduğu takdirde yasal gecikme zammı uygulanır. Üç aydan sonra ödenmeyen aidatlar için sitemiz avukatı aracılığıyla hukuki işlem başlatılır.


5-     Sitemiz kışlık yaşam alanıdır. Bu kapsamda yaşayan insanların yaşam koşullarına saygılı olunmalıdır. Özellikle yaz aylarında geç saatlerde gürültü yapılmamalıdır. Balkonlara uygun kıyafetlerle çıkılmalıdır.


6- Havuz kullanılmadan önce duş alınmalıdır. Güneş kremi gibi ürünleri kullandıktan sonra şampuanla duş alınmalıdır.


7- Havuz için zaman kuralına uyulmalıdır.

 

8- Sitemiz sınırları içinde ve çevresinde Kurban kesimi yapmak, hem yasalar gereği hem de çocukların ve yetişkinlerin sağlığı açısından riskler doğurabilir. 

 

9- Çatılara uygulanan ve açıkta olan izolasyon maddeleri yangın çıkmasına müsait olup, blok çatılarında yangına sebep olabilecek faaliyetler yapılmamalıdır. (Kaynak, mangal vs..) C ve D bloklarda merkezi uydu sistemi mevcut olup, yönetimin izni olmaksızın harici uydu sistemi kurdurulmamalıdır.

   Bilginize ve duyarlılığınıza teşekkür ederiz...

Language